НАЗАД У МИНУЛЕ. Містична подорож в “Країну менонітів”. 

Назад у минуле. Містична подорож в “Країну менонітів”. Місто Святого Якова і околиці.

Я запрошую вас в унікальний, без перебільшення, тур по країні менонітів, яка загубилася серед сільських доріг в північно – західній частині Онтаріо. Ми проведемо цілий день в канадській «глибинці» і відвідали столицю «Країни менонітів» місто Святого Якова. Той факт, що меноніти всіляко оберігають своє життя від цікавих очей люблячих «сунути свій ніс» куди тільки можна туристів я зрозумів кілька років тому, коли почав возити туристів в ці дивовижні місця. Зрозумів через хвилину після того, як включив свій GPS, збираючись з Торонто в місто Святого Якова. Мій GPS, як і всі інші напевно, без проблем, за лічені секунди прокладав мені маршрути по всій Північній Америці. Він легко знаходив дорогу з Торонто до загубленого в лісах Мускока котеджу (див. Мій тур відпочинок і риболовля в лісовому озері в лісах Мускока), легко прокладав маршрут з Торонто в штат Луїзіана в неповторний Новий Орлеан, а також швидко знаходив індіанські резервації в горах близько Квебек Сіті в провінції КвебекІ коли мій «бойовий» GPS, який ніколи мене не підводив раптом видав небачене раніше мною повідомлення «No route found» – дороги не знайдено, я був в справжньому шоці. Безсумнівно, це витівки Святого Якова, за іменем якого названо місто і який так добре охороняє країну менонітів від «зовнішнього вторгнення». Іншого пояснення просто не приходило в голову. У «нещасних» 100 км. від Торонто, в декількох кілометрах від порівняно великих міст Ватерлоу та Кітченер  та «No route found»? Такого бути не може вирішив я і не дивлячись на те, що «No route found», а може бути, саме тому, поїхав знайомитися з менонітами. Зрештою, подумав я, у тих, хто освоював Канаду років 200 – 300 назад GPS’ів точно не було, і нічого, яку чудову країну “відгрохали”!Як же це було огидно, як «до революції», купувати на заправці карту, шукати польові дороги, вдивлятися в кожен поворот, щоб не «проскочити» потрібний не загубитися в країні менонітів назавжди … Пару невірних з’їздів, кілька «допитаних з пристрастю »місцевих жителів і моя впертість перемогло всі перепони Святого Якова. Я благополучно дістався до покажчика на місто “St. Jacobs”.


Наш тур починається в інформаційному центрі менонітів, де я розповім про історію цієї гілки протестантизму, яка зародилася більш 500 років тому і історії менонітів Онтаріо, Канади та заголов Америки.  Тут можна буде побачити відео – презентацію, задати будь-які питання, взяти безліч буклетів та інших інформаційних матеріалів.

Через дорогу від інформаційного центру знаходиться будівля колишнього млина в якій зараз розташовані численні музеї та виставки. Тут знаходиться єдиний в Онтаріо музей кленового сиропу, яким відома ця місцевість і який є одним з головних продуктів, які виробляють сім’ї менонітів. Також тут можна відвідати художню виставку і музей Лоскутових ковдр, які традиційно шиють жінки з сімей менонітів і багато хто з яких можна без перебільшення назвати творами мистецтва.


Також в цій будівлі можна побачити музей старовинних інструментів, купити спеції, шотландські спідниці і шарфики прекрасної якості, а також кераміку і красиву, з великим смаком зроблену біжутерію. Велика кількість різних магазинчиків, художніх салонів, «крамничок» для туристів, магазинів з чудовими органічними продуктами розташовані в цьому містечку. У вас буде можливість погуляти по центральній вулиці  і відвідати всі магазини, які будуть вам цікаві.

Далі наш шлях веде нас у глибинку «Країни менонітів». Ми проїдемо по місцях, куди рідко «забрідають» туристи і де без досвідченого гіда легко можна загубитися серед просторів ферм і полів. Туристи зможуть познайомитися з кількома сім’ями менонітів і купити справжні органічні продукти відмінної якості: м’ясо, яйця, мед, сир, домашні ковбаси.


Приготуйте фотокамери. Ми дійсно зануримося в минуле століття з будинками без електрики, кіньми на ріллі, чорними возами.


Like us on Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Early Bird Special